Nie ma złych pracowników, są źle dobrane zadania. admin 2 września, 2021

Nie ma złych pracowników, są źle dobrane zadania.

Nie ma złych pracowników, są źle dobrane zadania.
 
Zgadasz się z tym stwierdzeniem?
Chyba nie ma nic gorszego niż tkwić w pracy, która nie rozwija Twoich kompetencji i umiejętności. Taka praca sprawia, że zaczynamy wątpić w to, że jesteśmy w czymś dobrzy. Wątpimy, czy wybraliśmy odpowiedni kierunek studiów…
 
Jednak z drugiej strony mamy świadomość tego, że rekrutował nas sam kierownik. Więc nie możemy mieć do niego pretensji, bo, z reguły, powinien znać się na swojej pracy.
 
A może nie?
Powiedzmy to otwarcie! Wiedza o pracowniku to podstawa, aby dobrze przydzielić mu zakres jego obowiązków, a tym samym stanowisko. Bez niej nie wiemy, co kandydat potrafi robić, jakie są jego kwalifikacje, może ma ukryte talenty, np. pisanie tekstów, robienie grafik?
Każdy rekruter lub osoba odpowiedzialna za rekrutację powinna zapoznać się z CV kandydata, powinna znać w czym jest dobry, jakie posiada umiejętności i w czym chce się rozwijać. To bardzo istotne informacje, które często decydują o tym, czy kandydat dostanie posadę.
 
Z drugiej strony posiadanie takich informacji przez rekrutera pomaga mu w motywacji pracowników.
 
… odkryj swoje supermoce
Pewnie nie raz zastanawiałeś się jak to jest możliwe, że niektórym przychodzi tak lekko rozmowa z klientem, podczas gdy Ty ciągle nie wiesz, co powiedzieć. Podpatrujesz kolegów, próbujesz ich naśladować. Jednak u nich wszystko wygląda naturalnie, u Ciebie zaś jakbyś czytał instrukcję obsługi maszyny.
 
Pomyśl!
 
To, co dla Ciebie jest udręką dla innych może okazać się pracą marzeń.
 
Każdy z nas jest inny. Każdy posiada mocne i słabe strony, umiejętności i predyspozycje. To, w jaki sposób je wykorzystasz zależy tylko od Ciebie. Gdy znasz swoje supermoce łatwiej Ci jest rozwijać je i zająć odpowiednie stanowisko.
 
Przyznajmy to, sam talent nie wystarczy to tego, aby stać się najlepszym w swojej specjalizacji. On jest wskazówką. Wskazuje nam gdzie warto zainwestować swój czas, aby osiągnąć więcej.
 
Ludzie bardzo często koncentrują się na swoich wadach. To na nie tracą całą swą energię chcą walczyć z nimi. Oczywiście, każdy z nas powinien mieć świadomość swoich wad, znać swoje ograniczenia po to, by móc podejmować dobre decyzje.
 
Zgodnie z zdaniem badaczy z Instytutu Gallupa, „kluczem do sukcesu i poczucia spełnienia jest koncentracja na wykorzystywaniu mocnych stron zamiast korygowaniu wad.”
 
Jest to całkiem innowacyjne podejście, ponieważ nawet w naszym systemie edukacji nacisk kładzie się na tych słabszych uczniach, a nie na tych zdolniejszych. Nauczyciele chcą „podciągnąć” słabszych uczniów kierują swą uwagą na nich, zaniedbując zdolniejszych.
 
„-Ty sobie poradzisz, bo już to umiesz!”
Czy aby na pewno?
 
To odbija się na nas w późniejszym okresie, gdy szukamy pracy i większość z nas ma wykształcenie średnie.
 
Niestety klient nie będzie zainteresowany współpracą z osobą mającą tylko wykształcenie średnie. On oczekuje, że zajmie się nim ekspert z wieloletnim doświadczeniem i bogatą wiedzą.
 
Do takiej, która od progu zachwyca nas profesjonalizmem, a nie wykonaniem tylko swoich obowiązków.
Pracownik, który już od samego wejścia ma minę „dlaczego na mnie padło?” nie zachęca do współpracy.
 
Zastanów się nad tym, jakie posiadasz supermoce. Być może nawet nie wiesz, że je posiadasz. Spokojnie! Każdy z nas ma swoje pasje, hobby. Każdy z nas jest w czymś dobry.
Świadomość swoich mocnych stron, a także umiejętne ich wykorzystanie to droga do sukcesu.
 
Jeżeli nadal nie wiesz jakie masz supermoce skorzystaj z porad doradców zawodowych.
Skip to content