Coaching admin 8 sierpnia, 2022
Co to jest coaching?

Coaching jest to proces, który ma na celu wspierać Twój rozwój, zarówno osobisty, jak i zawodowy. W procesie coaching’u określamy Twoje mocne i słabe strony, dzięki czemu osiągniesz równowagę w swoim życiu. Pozwala to skupić się na rozwinięciu umiejętności, w których jesteś faktycznie dobry oraz tych, które rzeczywiście Ci się przydadzą w przyszłości. Nie warto tracić czasu na umiejętności, które nie przynoszą żadnych korzyści! Skup się na swoich pozytywach i żyj zgodnie ze swoimi wartościami! 

Coaching ma za zadanie rozwiązanie Twoich problemów, a nie szukanie przyczyn tych problemów w przeszłości. W procesie coaching’u skupiamy się na Twojej przyszłości, ponieważ chcemy, abyś osiągnął wszystkie swoje cele i marzenia. Poprzez wiarę we własne możliwości, będziesz w stanie podejmować racjonalne decyzje, które do tej pory były dla Ciebie prawdziwym wyzwaniem. Podstawą pracy coacha z Tobą jest zaufanie. Jeżeli będziesz się czuł bezpiecznie, wówczas łatwiej będzie nawiązać kontakt oraz osiągnąć Twój cel.

Proces coaching’u polega na zadawaniu pytań, tak abyś sam mógł poznać swoje potrzeby, oczekiwania, a w końcu odpowiedzi na nurtujące pytania. Coach to specjalista w zadawaniu inspirujących pytań, motywujących do działania.

Nie czekaj!
Już dziś zaplanuj z nami swoją przyszłość!
Zaryzykuj i zrób pierwszy krok, aby spełnić swoje marzenia.
Dla kogo jest coaching ?

Chcesz zmienić pracę? Nie potrafisz umiejętnie wykorzystać swoich umiejętności i kwalifikacji, a wyznaczenie swoich słabych i mocnych stron graniczy z cudem? Posiadasz wykształcenie, ale trudno jest Ci uwierzyć we własne możliwości? A może masz mnóstwo pomysłów i nie wiesz, które powinny stać się Twoim priorytetem w życiu? To oznacza, że coaching jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Proces coaching’u jest idealny dla osób, które pragną coś zmienić w swoim życiu. Zmiana – jest nieodłącznym elementem coachingu. Dlatego powinny się na niego decydować osoby, które są zdecydowane i świadome nadchodzących zmian. Coach ma za zadanie wsparcie Cię w tym procesie, poprzez motywację, stworzenie bezpiecznej strefy pełnej zaufania, wysłuchanie i zadawanie pytań, które mają na celu naprowadzić Cię na właściwą drogę.

 
A Ty, jesteś gotowy na zmianę?
Rodzaje coachingu:
Coaching personalny

Dotyczy wielu sfer życia. Jego zadaniem jest poprawa jakości Twojego życia, lepsze funkcjonowanie w życiu codziennym, poprawienie relacji z bliskimi. W końcu będziesz potrafił spokojnie porozmawiać, wyciągnąć wnioski.

Coaching
biznesowy

Ma na celu poprawienie efektywności pracy, zwiększenie motywacji u pracowników. Dzięki temu poznasz metody na planowanie i oddelegowanie zadań oraz skuteczne zarządzanie pracownikami.

Coaching
kariery

Dotyczy wsparcia Twojego rozwoju osobistego, zarówno wyboru kierunku studiów, poprzez poszukiwanie pracy lub zmianę pracy. Coach ma za zadanie wydobycie Twoich mocnych stron i wsparcie Cię w ścieżce zawodowej.

Coaching
grupowy

Ma na celu poprawienie relacji w rodzinie lub w zespole. Coach jako osoba obiektywna stara się wysłuchać problemy wszystkich i naprowadzić na dobrą drogę, aby rozwiązać problemy. Każdy ma szansę wypowiedzieć się.

Korzyści, jakie niesie coaching:

Zmiana

Podczas procesu coaching’u następuje etap zmiany. Bądź na nią przygotowany, ponieważ wtedy możesz zauważyć Twoje postępy i rozwój. Zmiany mogą być różne zarówno te wielkie, jak zmiana pracy, kierunku studiów, miejsca zamieszkania, jak i te mniejsze, równie ważne: poglądów, motywacji, nastawienia, nawyków. Zmiana pozwala odkryć Twoje prawdziwe marzenia, cele, dzięki niej będziesz wiedział dokąd zmierzasz. Zmiana to także pozbycie się barier, które Cię ograniczały.

Rozwój

Coaching ma na celu sprowokowanie Cię do rozwoju, do zastanowienia się nad swoim życiem, do wyciągnięcia wniosków i szukania rozwiązań. Coaching ma za zadanie poszerzać Twoje horyzonty. Zachęcamy Cię do wyjścia poza strefę Twojego komfortu, aby spojrzeć na problemy z różnych perspektyw. Wykorzystaj swój potencjał, a inne umiejętności rozwijaj!

Cel

Określenie celu jest kluczowe w procesie coaching’u. To od niego zaczynamy naszą współpracę. Dzięki temu możesz skupić się na tym, co najważniejsze. Znając swoje marzenia i cele szybko przygotujemy etapy drogi, które będziesz musiał przejść, aby osiągnąć cel. Zaczniesz świadomie podejmować decyzje, które przybliżą Cię do sukcesu! Zastanów się, może Twój cel jest niedaleko? Pozwól nam go odkryć i wspierać Cię w drodze do sukcesu!

Samodzielność

Proces coaching’u nauczy Cię samodzielności, dzięki której rozwiążesz wiele problemów sam. Coach wspiera Cię na każdy etapie procesu, jednak to Ty świadomie podejmiesz decyzje oraz wybierasz moment, gdy jesteś gotowy na wcielenie ich w życie. Dzięki czemu stajesz się w pełni odpowiedzialny za swoje życie.

Motywacja

Coaching zachęca do ciągłej pracy nad sobą oraz do rozwoju osobistego. Coach dba o to, abyś sumienne wypełniał swój plan, przechodził do kolejnego etapu, pokonywał kolejne wyzwania i stawiał czoła trudnościom. On mobilizuje Cię do osiągnięcia celu i pokazuje, że każdy jest w stanie zawalczyć o swoje marzenia!

Efektywność

Dzięki coaching’owi będziesz potrafił wykorzystać swój potencjał, umiejętności i kwalifikacje. Z czasem, gdy odkryjesz swoje mocne strony, będziesz je rozwijał i dążył do doskonałości. Twój czas jest cenny, poświęć go zatem na to, co lubisz i w czym jesteś dobry!

Kreatywność

Podczas procesu coaching’u pobudzana jest Twoja kreatywność. Dzięki wykorzystaniu licznych narzędzi oraz technik zachęcamy Cię do zadawania pytań, rozmyślań, tworzenia wizji, szukania niekonwencjonalnych rozwiązań. Motywujemy Cię do rozwijania swojego potencjału poprzez zwiększenie sprawności myślenia.

Rozwiązania

Coaching uczy Cię znalezienia rozwiązania problemów oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Możesz się zdziwić, ale wiara we własne możliwości ma największą moc. To jest Twoje źródło energii oraz motywacji. Coaching pozwoli Ci się skupić na własnych potrzebach i oczekiwaniach, dzięki czemu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Dojrzałość

Dojrzałość w procesie coachingu przychodzi z czasem. To oznaka umiejętności stawiania sobie nowych wymagań, trudnych pytań, a przede wszystkim zaakceptowanie potrzeby zmiany, nieustannego rozwoju. Dzięki coaching’owi pozbędziesz się barier i ograniczeń. W momencie porażki nie poddajesz się! Aż w końcu staniesz się wzorem dla innych. Spokojnie, wierzymy, że Ty też potrafisz być taką osobą!

Skip to content