Trening mentalny admin 8 sierpnia, 2022
Co to jest trening mentalny?

Trening mentalny jest to proces, w którym koncentrujemy się na odkryciu i rozwoju Twojego potencjału. Ma na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości, rozwój osobisty, wyznaczenie celu, dzięki poprawieniu koncentracji oraz kontroli emocji w sytuacjach stresowych. Trening mentalny to zestaw technik, ćwiczeń i narzędzi, dzięki którym będziesz w stanie lepiej zwizualizować swój cel. W drodze do sukcesu należy skupić się na każdym etapie. Trening mentalny pozwala zaplanować każde działanie w przypadku odniesienia zwycięstwa, czy też porażki. Dzięki temu Twój organizm, jest w pełni przygotowany na kilka scenariuszy, a w momencie dużego stresu i napięcia będziesz potrafił podjąć racjonalne decyzje, poparte wcześniejszą analizą, a nie impulsem. Cały proces polega na pracowaniu nad TOBĄ, zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Zwiększając poprzez to Twoje zaangażowanie w dane zadanie, koncentrację, kontrolę umysłu i emocji oraz pewność siebie. Wątpisz czy to jest dobra forma treningu dla Ciebie?
Pozwól, że Cię przekonamy.

Dla kogo jest trening mentalny ?

Do niedawna trening mentalny kojarzony był tylko ze sportem. Dziś ta trening mentalny rozszerzył swój zakres działalności. Stosują się go zarówno w sferze zawodowej, prywatnej, jak i w sporcie.
Trening mentalny przeznaczony jest dla ludzi, którzy chcą się rozwijać, odnieść sukces, wzmocnić poczucie własnej wartości, ukierunkować działania na cele, utrzymać motywację na właściwym poziomie.
Jest także pomocny ludziom, którzy nie wiedzą, jak odkryć swój potencjał.

Korzyści, jakie niesie trening mentalny ?

Poradzisz sobie z porażkami i niepowodzeniami
Pamiętaj każde niepowodzenie, bądź porażka jest dla Ciebie cennym doświadczeniem na przyszłość.

Wyrobisz w sobie nawyk zwyciężania
Możesz być najlepszy w tym co robisz. Wszystko tylko zależy od Ciebie! Gotowy na wygraną?

Osiągniesz więcej niż przeciętność
Nie możesz zadowalać się przeciętnością! Postaw na wygraną! Postaw na siebie!

Rozwiniesz skrzydła w życiu i biznesie
Rozwijaj się, poszerzaj swoje umiejętności, zdobywaj nowe pasje, a osiągniesz dużo więcej!

Co zyskasz biorąc udział w treningu mentalnym:
Pewność siebie

Trening mentalny nauczy Cię, jak wzmocnić pewność siebie i utrzymać na dobrym poziomie. Pewność siebie jest ważna w realizacji celów zarówno tych dużych, jak i małych. Wpływa zarówno na poziom motywacji oraz odporność na niepowodzenia. Pewni siebie ludzie charakteryzują się pozytywną energią, która jest motorem do działania, silną wolą, niezłomnością w utrzymaniu swoich postanowień oraz spełnieniu ich. W stresującym momencie, pewni siebie ludzie nie zatrzymują się, tylko odważnie podejmują kolejne wyzwania i decyzje.

ZAANGAŻOWANIE

Dzięki treningowi mentalnemu zyskasz więcej motywacji do działania. Będziesz szukał nowych rozwiązań i wyzwań na swojej drodze. Opuścisz, w końcu, swoją „strefę komfortu”, a zaczniesz się rozwijać. Przestaniesz obawiać się porażki oraz opinii innych ludzi. Zaczniesz dbać o swoje życie.

KONCENTRACJA

W osiągnięciu danego celu oraz sukcesu najistotniejszym elementem jest skupienie. Podczas treningu mentalnego poznasz techniki, które ułatwią Ci skupienie się na swoim celu. Poprzez wzmocnienie koncentracji będziesz potrafił bez problemu odnaleźć się w nowych (często stresujących) sytuacjach, skupisz się na swoich priorytetach, będziesz umiał wykorzystać swój potencjał, a także otworzysz się na rozwój.

KONTROLA EMOCJI

Trening mentalny ma za zadanie zapoznać Cię z technikami radzenia sobie w trudnych, stresujących sytuacjach. Dzięki niemu pokonasz stres oraz tremę. Kontrolowanie emocji jest to umiejętność zauważenia ich, przeanalizowania oraz adekwatnego zachowania się do nich. Kontrola emocji jest dość istotnym elementem w wystąpieniach publicznych (np. w pracy, w szkole), podczas egzaminów i testów. Dzięki zachowaniu harmonii między pozytywnymi a negatywnymi uczuciami będziesz mógł w 100% skoncentrować się na swoich priorytetach, celach, zadaniach.

WYTRWAŁOŚĆ

Często nie zdajesz sobie sprawy, że nieodpowiednie przygotowanie do osiągnięcia danego celu może być główną przyczyną porażki. Nie dopuść do tego! Walcz o swoje marzenia, ale rozsądnie! Trening mentalny zmotywuje Cię do działania tak, że w momencie pierwszych trudności lub przeciwności losu nie poddasz się. Wytrwałość jest bardzo pożądaną cechą, ponieważ to na niej opiera się cały proces. Bez Twojego zaangażowania i wytrwałości w osiągnięciu celu nie ma nic!

CIERPLIWOŚĆ

Nie od razu Kraków zbudowano. Pamiętaj, sukces to proces ciągły, aby go osiągnąć należy dążyć do niego małymi kroczkami. Cierpliwość łączy się ze spokojem, dzięki któremu Twoje ciało i umysł osiągają harmonię. Trening mentalny nauczy Cię cierpliwości oraz spokoju, aby w obliczu ryzyka, stresu, niespodziewanych zdarzeń zachować trzeźwy umysł.

Beata Drewienkowska

Trener mentalny, trener biznesu, praktyk z 20 letnim doświadczeniem. Prowadzi szkolenia z zakresu doradztwa zawodowego, umiejętności miękkich, biznesu, marketingu oraz zarządzania dla firm, indywidualnych przedsiębiorców, menedżerów oraz osób prywatnych. Dodatkowo prowadzi warsztaty dla grup zorganizowanych, projekty z zakresu coachingu, rozwoju osobistego, udziela indywidualnych porad. Szczególną uwagę poświęca osobom niepełnosprawnym narażonym na wykluczenie społeczne i zawodowe. Absolwentka Akademii Trenerów Mentalnych Jakuba B. Bączka; studiów z zakresu Marketingu w Lubelskiej Szkole Biznesu; studia podyplomowe na kierunku Marketing i Zarządzanie na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz Negocjacje i Mediacje Biznesowe na Uczelni Łazarskiego w Warszawie; MBA na Politechnice Lubelskiej.

Posiada głęboką wiedzę i wieloletnie doświadczenie zawodowe z zakresu rozwoju osobistego, treningu mentalnego, zarządzania swoim czasem, pracy z celami, tworzenia ścieżki rozwoju zawodowego, wzmocnienia poczucia własnej wartości, asertywności, komunikacji.

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" - Św. Augustyn
Skip to content