• +48 792 469 381
  • kontakt@mybusinessacademy.pl

Doradztwo zawodowe

Co to jest doradztwo zawodowe?

Doradztwo zawodowe ma na celu zaplanowanie Twojej ścieżki kariery. Podczas spotkania z doradcą poznasz swoje mocne i słabe strony, dzięki temu będziesz mógł skupić się na rozwoju tych mocniejszych. Mocne strony mogą stanowić podstawę poszukiwania Twojego wymarzonego zawodu. Doradca omówi z Tobą bilans barometr zawodów deficytowych, dzięki czemu będziesz wiedział, które zawody są niszowe i pożądane na rynku pracy. W procesie doradczym zapoznasz się z trendami na rynku pracy oraz zawodami i kompetencjami przyszłości. Dowiesz się, w którym zawodzie masz realne szanse na rozwój i awanse. Dotychczasowa praca nie daje Ci satysfakcji? Marzysz o tym, aby rzucić pracę i zająć się tym, co kochasz i co jest Twoją pasją? A może borykasz się z wypaleniem zawodowym i nie wiesz, czy ta praca jest odpowiednia dla Ciebie? Doradca zawodowy wesprze Cię na tym etapie kariery zawodowej. Ustali co jest aktualnie priorytetem i jakie są Twoje cele w życiu. Oceni, czy zmiana pracy jest faktycznie potrzebna, a może wystarczy przekwalifikowanie się poprzez ukończenie kursów lub szkoleń.


Dowiedz się, jak efektywnie zaplanować swoją karierę i wybierz pracę zgodną z Twoimi zainteresowaniami i pasjami!

doradztwozawodowe2
doradztwozawodowe1

Doradztwo zawodowe – dla kogo?

-  Uczniowie, którzy zastanawiają się jaki kierunek studiów powinni wybrać

-  Absolwenci uczelni wyższych dopiero wchodzący na rynek pracy

-  Osoby bezrobotne

-  Osoby niepełnosprawne, które w szczególności mają trudności ze znalezieniem dla siebie odpowiedniej pracy

-  Osoby, które chcą zmienić pracę, aby połączyć pasję z pracą

-  Osoby po 60 roku życia, którzy chcą aktywnie spędzać czas i szukają dla siebie ciekawych kursów i szkoleń, dopasowanych do swoich zainteresowań

-  Wszyscy, którzy chcą odkryć swoje mocne i słabe strony, aby móc w pełni wykorzystać swój potencjał

Twoja praca – Twoja pasja – Twoja życie!

A Ty, wiesz co chcesz robić w życiu?

Korzyści, jakie niesie doradztwo zawodowe:

dz1

PREDYSPOZYCJE

Dzięki nam poznasz swoje mocne strony i będziesz wiedział, w którym kierunku warto się rozwijać. Znając mocne strony możesz śmiało realizować swoje marzenia i cele, a konkretnie wybrać zawód, który będzie Twoją pasją, a nie obowiązkiem!

dz4

KARIERA

Zaplanowanie ścieżki kariery jest kluczowe w Twoim życiu. Bez jasno sprecyzowanych oczekiwań nie będziesz wiedział, jakiej pracy szukasz oraz czego oczekujesz od przyszłego pracodawcy.

dz7

REKRUTACJA

Stresuje Cię rozmowa kwalifikacyjna? A może nie wiesz jak zaprezentować swoje zalety? Zaufaj nam, a my odpowiednio przygotujemy Cię do rozmowy. Dowiesz się na co rekruterzy zwracają uwagę, a jakich tematów unikać.

dz2

OGRANICZENIA

Warto znać swoje słabe strony, dzięki temu możesz zyskać przewagę na rozmowie kwalifikacyjnej, gdzie zawsze takie pytanie się pojawia. Bądź sprytniejszy i już dziś zadbaj o to, aby Twoja słabe strony nie odebrały Ci możliwości zyskania pracy.

dz10

METODY

Dzisiaj większość ogłoszeń o pracę, a także rozmów kwalifikacyjnych odbywa się przez Internet. Dlatego zapoznamy Cię ze skutecznymi metodami poszukiwania pracy, jak prowadzić korespondencję z rekruterami, aby zdobyć pracę marzeń.

 

dz8

KURSY

Chcesz rozwinąć swoje kwalifikacje i umiejętności jednak nie wiesz jaki kurs będzie idealny dla Ciebie? Przeanalizujemy Twoje zainteresowania, mocne i słabe strony i postaramy się Ci pomóc wybrać odpowiednie szkolenia. Pamiętaj dbaj o swój rozwój osobisty!

dz3

CELE

Ciężko jest wskazać zawód, bez konkretnie wyznaczonego celu. Musisz wiedzieć, czego od życia oczekujesz! My Ci w tym pomożemy! Zaufaj nam!

dz6

PROFESJONALNE CV

CV jest jak Twoja wizytówka. Przeanalizujemy Twoje dokumenty i zadbamy o to, aby były profesjonalne oraz atrakcyjne. CV musi być idealne i przyciągać wzrok tak, aby zainteresować przyszłych pracodawców. Dzięki temu masz większą szansę na zdobycie pracy.

dz9

ZMIANA ZAWODU

Chcesz zmienić zawód? A może dopadło Cię wypalenie zawodowe? Potrzebujesz rady w sprawie przekwalifikowania się? Wesprzemy Cię na każdym etapie Twojej ścieżki zawodowej. Wyznaczymy Twoje mocne strony i przygotujemy plan zmiany krok po kroku, bez stresu.

Doradcy

Beata Drewienkowska

 Trener mentalny, doradca biznesowy i coach.

Posiada głęboką wiedzę i wieloletnie doświadczenie zawodowe z zakresu rozwoju osobistego, pracy z celami, tworzenia ścieżki rozwoju zawodowego, wzmocnienia poczucia własnej wartości, asertywności, komunikacji. Specjalizuje się w wyznaczeniu celów, treningu mentalnym, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

Marta Paruch

Doradca zawodowy

Pomaga i doradza młodym ludziom w procesie poszukiwania pracy, podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz w założeniu własnej działalności gospodarczej. Dba o prawidłowe wyznaczenie ścieżki zawodowej oraz określenie mocnych stron osób starszych oraz młodzieży. Ukończyła Doradztwo zawodowe w Europejskim Centrum Edukacyjno-Dydaktycznym Global Mentor. Ponadto, ukończyła wiele kursów „Akademia Menedżera MŚP. Skuteczność menedżera w zarządzaniu przedsiębiorstwem”, „Zarządzanie sobą w czasie.”

Karol Kostrzewa

Coach, trener i doradca zawodowy. Ekspert rynku pracy – doskonale zna przepisy dotyczące prawa pracy, uczestniczy w targach pracy, pomaga w znalezieniu odpowiedniej ścieżki kariery, inspiruje do rozwoju i zmian, motywuje do działania. Analizuje oraz doradza, jak stworzyć idealne dokumenty aplikacyjne, zapoznaje kandydatów z różnymi metodami poszukiwania pracy, przygotowuje kandydatów do rozmów kwalifikacyjnych. Jego zawód to pasja. Uczestniczy w wielu projektach skierowanych do osób niepełnosprawnych, bezrobotnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Łukasz Kozak

Trener mentalny, doradca zawodowy.

Wspaniale odnajduje się we wspieraniu trudnej młodzieży w odnalezieniu ścieżki życiowej i zawodowej, poprzez wysłuchanie potrzeb i oczekiwań, zrozumienie oraz dzielenie się swoim doświadczeniem. Motywuje młodych sportowców. Pomaga i doradza młodym ludziom w procesie poszukiwania pracy, podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz w założeniu własnej działalności gospodarczej. Kieruje się słowami „Wybierz zawód, który jest Twoją pasją.” Ukończył Doradztwo zawodowe w Europejskim Centrum Edukacyjno-Dydaktycznym Global Mentor. Ponadto, ukończył wiele kursów „Akademia Menedżera MŚP. Skuteczność menedżera w zarządzaniu przedsiębiorstwem”, „Rób to co kochasz.”

Zadbaj o swoją przyszłość już dziś!

Umów się na konsultację i sprawdź, czy doradztwo jest właśnie dla Ciebie!

Skip to content