Kiedy powiedzieć szefowi „Odchodzę!”? admin 29 kwietnia, 2021

Kiedy powiedzieć szefowi „Odchodzę!”?

Jak bardzo kochasz swoją pracę? Pewnie powiesz, że „jest okey” lub „oby tylko mieć za co zapłacić rachunki”. Wiemy, słyszymy to bardzo często od naszych klientów. Ale kiedy pytamy ich czy rzuciliby bez zastanowienia pracę i zaczęli robić to, co naprawdę kochają i czym naprawdę interesują się – wtedy widzimy przerażenie w ich oczach.
Spokojnie, Ty nie musisz się bać.
Pomożemy Ci przygotować się do tej ważnej decyzji.
RADA NUMER 1: ZANIM RZUCISZ PRACĘ, UPEWNIJ SIĘ CZY TO NIE CHWILOWE ZAŁAMANIE LUB ZWĄTPIENIE
Rezygnacja z pracy jest ważnym momentem w życiu każdego człowieka. Często nie odwracalnym. Praca to ostoja. To źródło naszych dochodów. Dlatego zanim przejdziesz do kolejnych kroków głęboko zastanów się, czy to nie przypadkiem wypalenie zawodowe, a może tylko gorszy dzień?
Jak to sprawdzić?
Zaobserwuj swoje zachowanie. Szukaj oznak, które odbiegają od dotychczasowego zachowania. Mogą to być drobne rzeczy, sygnały, które mówią Ci, że coś się dzieje. Jeśli nie potrafisz znaleźć takich sygnałów oto kilka podpowiedzi:
  • Wspominając swoim znajomym o wysokości pensji dostają ataku śmiechu albo ataku szału.
Mówienie, że pieniądze nie są najważniejsze jest bzdurą. Z czego ma się człowiek utrzymać, zapłacić rachunki, a może jeszcze coś wystarczy na przyjemności, typu podróże lub tylko na książkę o podróżach?
Pieniądze są kartą przetargową. To właśnie na nie zwracamy uwagę przeglądając ogłoszenia o pracę.
Czy Twoja pensja jest wystarczająca? Czy jest odpowiednia do powierzonych Ci obowiązków? A może robisz o wiele więcej a pensja wciąż niska…
Zastanów się i sam oceń.
  • W swojej pracy nie masz możliwości rozwoju.
Jeżeli pracujesz na starym fotelu, a Twój komputer pamięta jeszcze czasy sprzed 2000 roku to znak, że Twój pracodawca nie inwestuje w Ciebie. Oczywiście możesz delikatnie zwrócić uwagę lub upomnieć się o szkolenie lub nowe krzesło, ale pomyśl czy to sprawi, że poczujesz się lepiej w tej pracy?
Czy możliwość skorzystania z kursów, które podniosą Twoje kwalifikacje spowodują, że zapomnisz o wypełnionym już wypowiedzeniu o pracę? Jeśli tak, to fantastycznie.
Jeśli jednak oczekujesz czegoś więcej od życia i od pracy to zrób TEN KROK. Nie możesz wiecznie tkwić w pracy, która Cię unieszczęśliwia.
RADA NUMER 2: WSŁUCHAJ SIĘ W SWOJE POTRZEBY
Pamiętaj, że to Ty jesteś najważniejszy. Ty i twoje potrzeby. Dlatego tak ważne jest, aby znać swoje mocne strony. Znając swoje mocne strony możesz rozwijać się w tym kierunku.
Jeżeli jeszcze nie wiesz jakie są Twoje zainteresowania lub nie znasz swoich mocnych stron, zgłoś się do nas a my chętnie doradzimy ci w kwestii kariery.
RADA NUMER 3: NAJPIERW ZRÓB RESEARCH, POTEM DAJ WYPOWIEDZENIE
Rzucanie się na głęboka wodę nie jest najlepszym rozwiązaniem. Chyba nie chcesz zostać bez pieniędzy na życie?
Warto zabezpieczyć się finansowo lub już wcześniej pomyśleć o szukaniu nowej pracy.
Przeglądanie ofert pracy wcale nie musi oznaczać, że rezygnujesz z obecnej. Robisz tylko research! Sprawdź, jakie są potrzebne kwalifikacje do interesującej Cię posady, a jakich nie masz.
Może to odpowiedni czas, aby podnieść swoje umiejętności poprzez kursy i szkolenia.

Pamiętaj inwestując w siebie – inwestujesz w przyszłość!

Jeżeli znajdziesz ciekawe oferty pracy stwórz dobre CV, które zachwyci przyszłego pracodawcę. Jeśli masz problem i nie wiesz co powinno się znaleźć w dokumentach aplikacyjnych lub po prostu nie jesteś „na czasie” zgłoś się do nas, a my pomożemy Ci stworzyć idealne CV.
RADA NUMER 4: NIE PAL MOSTÓW ZA SOBĄ
Ta kwestia jest bardzo ważna. Rozstać się kulturalnie to prawdziwe wyzwanie.
Przyznaj się ile razy marzyłeś, aby wykrzyczeć szefowi wszystko, co Ci się nie podobało, wszystkie Twoje żale. Ile razy myślałeś o tym, aby trzasnąć drzwiami i odejść z uniesioną głową?
Zapewne dobrze to wygląda, ale tylko w filmach.
Wielu z nas w momencie rzucania swojej pracy ulega emocjom, co jest całkowicie niepotrzebne. Nie możesz dać się ponieść emocjom.
Pamiętaj, że Twój pracodawca to także osoba wystawiająca opinie do przyszłej pracy o Tobie. Zastanów się, czy nie warto rozstać się kulturalnie i za porozumieniem stron, tak aby w przyszłości nie mieć problemów ze znalezieniem pracy.
Opuść miejsce pracy w taki sposób, aby nie mieć potem wyrzutów sumienia z powodu swojego nieodpowiedniego zachowania.
Nadal uważasz, że to słuszna decyzja? W takim razie trzymamy za Ciebie kciuki. A jeśli masz pytania i wątpliwości zgłoś się do naszego doradcy zawodowego, który pomoże Ci przejść przez ten proces. Poznaj swoje mocne strony i odkryj swój potencjał, a znajdziesz pracę marzeń.
Zapraszamy do kontaktu
Skip to content