Akceptacja admin 23 lutego, 2021

Akceptacja

Każdy miewa gorsze dni. Dni, w których najchętniej schowałby się pod kocem w łóżku i nie wychodził do wiosny. Dni, w których patrzymy na siebie innym „okiem” niż zawsze. Okiem – krytycznym. Mówiącym „dziś jestem na nie”. Nie lubię tej pogody. Nie lubię tego koloru. Mam beznadziejne włosy.Za chwilę przychodzi kolejny dzień i wszystko się zmienia! Jesteśmy niczym latawiec na wietrze, który zmienia swe położenie w zależności od podmuchu wiatru. Tak niewinni, tak delikatni, tak łatwi do skrzywdzenia.
A TERAZ UWAGA, BO BĘDZIE DOSADNIE!
Niestety ciężko to przyznać, ale u ponad połowy z nas ten następny dzień nie następuje… Tkwimy w tym kiepskim dniu całe życie. Narzekanie na złą pogodę oraz nieidealną fryzurę to jedno, jednak jeśli stale krytykujemy siebie, negatywnie oceniamy (nawet jeśli to nie jest prawda), naszą głowę przepełniają same czarne myśli na swój temat, to znak, że mamy PROBLEM. Brak akceptacji.Kompleksy mogą tak zatruć życie człowieka, że może on przestać odczuwać przyjemność, szczęście, miłość. Nie doceni, że wokół niego są ludzie, którzy go kochają mimo wszystko. Mimo wad.Mimo słabości. Mimo lęków.
Życie nie jest takie proste. Nie wystarczy powiedzieć komuś, że jest piękna i automatycznie ta osoba przestanie myśleć o sobie źle. Kompleksy są częścią naszego życia, ale to my decydujemy w jakim stopniu tym życiem zawładną. Jeżeli obsesyjnie będziemy skupiać się na tym, co uważamy za wadę, wówczas to może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Przyjmując dany kompleks za prawdziwy zaczynamy żyć pod jego dyktando.
Na przykład:
Jeśli stwierdzamy, że jesteśmy za grubi, automatycznie zaczynamy odczuwać wstyd. Wstydzimy się własnego ciała, przez co rezygnujemy z pewnych części garderoby na rzecz obszernych, często czarnych ubrań, aby się ukryć. Chowamy się – ale przed kim? Bo przecież nie przed bliskimi, którzy są dla nas tak kochani, troszczą się o nas na każdym kroku i wspierają. Dlaczego więc się ukrywamy? Od lat dziecięcych jesteśmy otaczani przez piękne modelki na okładkach czasopism, prezenterki o smukłej sylwetce w TV, a nawet lalki Barbie, które mają idealną sylwetkę. Wpajano nam nieświadomie ideał, do którego każdy powinien teoretycznie dążyć. Stąd nasza skłonność do osądzania się.
„Bo ja nie jestem jak ona…” „Ona jest inna”
Ile razy to usłyszałaś? Dlaczego jeśli mamy wymienić pięć swoich wad oraz pięć zalet, każdy bez problemu umie wymienić wady? Nie martw się. Nie jesteś sam. Wiele razy zdarzyło mi się patrzeć na siebie krytycznym okiem… To czasami jest niezależne od człowieka. Czułam, że tracę kontrolę nad własnym życiem, a wszystko kręci się wokół moich kompleksów. Dlatego chcę Ci zaoszczędzić czasu, frustracji, siły. Po latach wzlotów i upadków odkryłam wiele skutecznych narzędzi, porad, które pomogą Ci odzyskać spokój i harmonię w swoim życiu. Podzielę się z Tobą wskazówkami, które mi pomogły. Udzielę Ci rad na konsultacjach. Słucham. Akceptuję. Wspieram. Pomagam. Motywuję do działania. Dlatego zapraszam Cię na konsultację – jak pozbyć się swoich kompleksów i zaakceptować siebie: Jak zacząć normalnie żyć? Jak przestać patrzeć na siebie krytycznym wzrokiem i sabotować każdą podjętą decyzję? Jak oczyścić się z negatywnych myśli? Zapraszam – Beata Drewienkowska
Skip to content